Om os

Blue Idea er en konsulentvirksomhed, der udvikler forskellige former for intelligent digital kommunikation.

Blue Idea navnet stammer fra inspirationen i bogen "Blue Ocean Strategy". Det handler om at tage udgangspunkt i et allerede kendt produkt, men ved at markedsføre det på en anden måde åbnes nye muligheder for kundesegmentering og markedsudvikling. Drivkraften i Blue Idea er lysten til at gøre en forskel, at tænke i andre baner, at åbne nye markeders muligheder - alt sammen for vores kunder.

Salg

Flemming Bøgely

CEO & founder

E-mail: flemming@blueidea.dk     

Telefon: +45 26 86 69 69

LinkedIn

 

Nicki Juhl

Sales Manager - Danmark

E-mail: nicki@blueidea.dk

Telefon: +45 30 64 49 49

LinkedIn

Magnus Andersson

Sales Manager - Sverige

E-mail: magnus@blueidea.se

Telefon: +46 (0) 723 36 56 56

LinkedIn

Support

Nina Holstrup

Support 

E-mail: nina@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Maiken Ingemann Laursen

Support 

E-mail: maiken@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

LinkedIn

 

 

Udvikling

Rasmus Nielsen

Udviklingschef 

E-mail: rasmus@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Alex Sørensen

IT-udvikler

E-mail: alex@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Linkedin

Peter Rask Kristensen

IT-Udvikler

E-mail: peter@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53