Om Blue Idea

 

Blue Idea er en konsulentvirksomhed, der udvikler forskellige former for intelligent digital kommunikation.

Blue Idea navnet stammer fra inspirationen i bogen 'Blue Ocean Strategy'. Det handler om at tage udgangspunkt i et allerede kendt produkt, men ved at markedsføre det på en anden måde åbnes nye muligheder for kundesegmentering og markedsudvikling.

Drivkraften i Blue Idea er lysten til at gøre en forskel, at tænke i andre baner, at åbne nye markeders muligheder - alt sammen for vores kunder!

Med vores 10 års erfaring inden for vores branche, er vi sikker på, at kunne yde det bedste for vores kunder.

 

 

Salg

Flemming Bøgely

CEO & founder

E-mail: flemming@blueidea.dk     

Telefon: +45 26 86 69 69

LinkedIn

 

Nicki Juhl

Sales Manager - Danmark

E-mail: nicki@blueidea.dk

Telefon: +45 30 64 49 49

LinkedIn

Magnus Andersson

Sales Manager - Sverige

E-mail: magnus@blueidea.se

Telefon: +46 (0) 723 36 56 56

LinkedIn

Kundesupport

Nina Holstrup

Kundekonsulent

E-mail: nina@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Mike Høgdal Thomsen

Kundekonsulent

E-mail: mike@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Nikolaj-Simon Rasmussen

Kundekonsulent

E-mail: nikolaj@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Udvikling

Henrik Madsen

Senior Software Developer

E-mail: henrik@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Peter Rask Kristensen

Frontend Developer

E-mail: peter@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Morten Ruwald

Full-stack udvikler

E-mail: morten@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53

Økonomi

Lone Rønberg

Økonomi

E-mail: lone@blueidea.dk

Telefon: +45 70 20 53 53